ישנם כמה יתרונות לקניית רכב משומש:

1. ירידה בערך הרכב.

כשרוכשים מכונית חדשה חל פחת מיידי בערכה. בשנתיים הראשונות מאבד הרכב החדש כ-30% מהערך המקורי שלו ולאחר כמה שנים נוספות מפסידים הרבה יותר כסף במכירת המכונית שנרכשה כחדשה לעומת רכב שנרכש כיד שנייה.

2. הגדלת מבחר הרכבים.

כיוון שמכוניות משומשות זולות יותר מהחדשות, מגדילים את מבחר המכוניות שאפשר לרכוש בתקציב נתון. אם תמיד חלמתם על מכונית יוקרה, תוכלו לרכוש אותה כיד שנייה ולהגשים את החלום.

3. חיסכון בדמי הביטוח.

קניית מכונית משומשת שנמצאת הרבה זמן על הכביש, מאפשרת חיסכון בעלויות הביטוח. כי לפעמים אפשר להסתפק בביטוח חובה בלבד, הכיסוי הביטוחי המינימאלי הנדרש על פי החוק, בעיקר אם שווי מחיר המכונית הוא פי 10 פחות מהפרמיה.

חשוב לדעת שהפרמיות של חברות הביטוח בישראל מסתמכות ומתבססות על מחירון הרכב הוותיק של לוי יצחק. התנהלות זו שונה מזו של איגוד שמאי הביטוח שלפי הפרסומים החליט להסתמך על המחירון של לוח "יד 2". המשמעות היא שבפוליסה של כל מבוטח יופיע המחיר של הרכב כפי שהוא רשום אצל לוי יצחק, כך שבכל מקרה של תאונה, חברת הביטוח תחשב את הפיצוי בגין ירידה בערך הרכב, רק לפי המחירון של לוי יצחק.

רכישה מבעל הרכב או מסוכנות רכב יד שנייה

יש שתי אפשרויות לרכישת רכב משומש – מבעל הרכב עצמו או מסוכנות רכב יד שנייה ולכל אחת יתרונות וחסרונות.

יתרונות רכישה מבעל הרכב

1. מכונית "מציאה"

כאשר רוכשים רכב מבעל הרכב, יש סיכויים טובים למצוא דיל ממש טוב. לפעמים אפשר למצוא מכונית ישנה עם קילומטראז' נמוך בגלל שבעל הרכב נהג בו רק בקרבת מקום המגורים או בגלל כל סיבה אחרת.

2. מחירים

בסוכנות הרכב המחירים נוטים להיות גבוהים יותר מאשר רכישה מבעל הרכב עצמו.

3. הימנעות ממו"מ מרתיע

כשרוכשים מאדם פרטי, המו"מ יכול להיות הרבה יותר רגוע מאשר כשרוכשים מסוכן מכירות משופשף שצריך לעמוד במכסת מסוימת ולהוט למכור לכם רכב כלשהו.

יתרונות הרכישה מסוכנות רכב יד שנייה
1. מו"מ ענייני. בעל רכב פרטי נוטה להיות מחובר יותר לרכב שלו מאשר הסוכן. זה יכול להיגרר למו"מ מסובך ומרגיז. בעל הרכב מרגיש שהוא לא מוכר רק מוצר, אלא זיכרון. ובגלל שמדובר במכונית האהובה עליו, הוא עלול לחשוש שמא המכונית שלו תיפול לידיו של "האדם הלא נכון".
2. הגנת הצרכן. רכישה מאדם פרטי לא מוגנת על ידי חוקי האחריות שחלים על סוכנויות הרכב. לסוכנות הרכב יש אחריות במקרה שהמוצר לא עומד בתקני האיכות הסבירים. אבל כאשר קונים מהבעלים, קונים את הרכב "כפי שהוא", ואם יש בעיה ברכב (בין אם המוכר מודע לה או לא), ברגע שקניתם, הבעיה הופכת להיות שלכם, והמוכר לא חייב לעשות שום דבר בנדון.
3. הבטחת תקינות הרכב. הרכב המשומש עובר בדיקה מכאנית וקוסמטית קפדנית לפני שהוא מוצע למכירה. מכוניות אלה מכוסות על ידי אחריות, מעבר לאחריות היצרן המקורית. בקנייה מסוכנות רכב אמינה תקבלו מידע לגבי המנוע והשלדה של הרכב, ותוכלו להיות שקטים ובטוחים שרכשתם מכונית במצב מצוין ולא גרוטאה. כשאתם רוכשים מסוכנות רכב אתם מוגנים גם על ידי החוקים להגנת הצרכן.
4. שירותים נוספים יש סוחרי הרכב שמעניקים שירותים נוספים בחינם, שמוכר פרטי לא יכול להעניק. לדוגמה, אתם מקבלים רכב משומש מטופל, נקי ומצוחצח כמו רכב חדש. בנוסף, סוכנות הרכב יד שנייה יכולה להציע לכם גם עסקת טרייד-אין. המשמעות היא שתידרשו לשלם הרבה פחות כסף במזומן.
לסיכום – הדבר החשוב בסופו של דבר זה לקבל עסקה טובה לרכב טוב, עסקה כזו יכולה להיות גם מאדם פרטי וגם מסוכנות רכב, אבל עכשיו אתם מכירים את היתרונות וכללי המשחק.כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש