מערכות הגנה לרכב

car lock מנעולי הרכב השתפרו מאד (בעיקר במכוניות המיוצרות באירופה), נוספו מערכות מיגון, הקרויות מערכות וואקום, אשר נמצאות מאחורי המנעול ומנטרלות כל ניסיון לפתוח את דלת הרכב ללא המפתח המקורי.

יום ה' 31.12.10

מאת טל ארנון-מנעולן רכב.
מערכות הגנה מפני גניבות מחולקות ל2 סוגים עיקריים.
1.מיגון מקורי:מפתחות מקודדים, מנעולים  ואזעקות
2. מיגון נרכש:קודן, מערכת ניטור מרחוק, אזעקות ומנעולים להגה ומוט ההילוכים.

מאז 1996 כל המכוניות מצוידות במפתח מקודד. כל מכונית מיוצרת עם 2 מפתחות אשר בתוכם נמצא שבב אלקטרוני שמסוכרן עם מחשב הרכב, זאת אומרת שלא מספיק רק לסובב את הסוויץ בשביל להניע אלה צריך גם שידור של קוד המפתח. שינוי זה העלה אצל גנבי הרכב צורך להחליף את מחשב הרכב בשעת הגניבה (הגנבים מאתרים את הרכב מבעוד מועד ומגיעים עם חלקים מתאימים) ושכפול מפתחות כאלה דורש מכונות אלקטרוניות, מה שמייקר את מחיר המפתח.

מנעולי הרכב השתפרו מאד (בעיקר במכוניות המיוצרות באירופה), נוספו מערכות מיגון, הקרויות מערכות וואקום, אשר נמצאות מאחורי המנעול ומנטרלות כל ניסיון לפתוח את דלת הרכב ללא המפתח המקורי. אזעקות הרכב המקוריות ברובן משמשות רק כנוחות לנהג, כגון נעילה מרכזית שאין ביכולתן להגן על הרכב באופן טוטאלי מפני פריצות. לכן כל חברות הביטוח דורשות קודן כתנאי לביטוח מקיף.

קודן, מערכות ניטור מרחוק ואזעקות בעצם בנויות באותו עיקרון מנחה אשר יוצר גשרים בין ניסיון ההתנעה לבין מערכות הרכב, כלומר ללא ניטרול מערכות המיגון לא אפשרי להניע את הרכב.
לכל מערכת יש את "הסודות שלה" ולכן צריך להכיר את המערכות לעומק כדי לדעת איך לנטרל אותן.
היתרון במערכות ניטור מרחוק הוא האפשרות לשלוט ולדומם את הרכב ממרכז בקרה מרוחק.

מנעולים מכאניים להגה ולמוט ההילוכים יצאו מהאופנה אך גם להם יש יתרון בכך שמעקבות את הגנב למספר דקות שיכולות להוות גורם משפיע בהצלחת הגניבה.

 

טל ארנון, מנעולן רכב.
שכפול ושיחזור מפתחות.
050-4232342

phone

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש