טיפים לרכישת רכב מהשכרה

החלטתם לוותר על קנייה של מכונית חדשה לגמרי ובמקום זאת אתם מחפשים מכונית יד שנייה. בהיבט של המחיר- רבים יסכימו שרעיון זה הוא מצוין, כי שוק המכוניות המשומשות הוא שוק של קונים ולא של מוכרים... כלומר, הקונים הם אלה שקובעים את המחיר ולא המוכרים.

מחירי מכוניות יד שנייה של חברות ליסינג והשכרה

על פי ההסכמים עם הלקוחות חייבות חברות הליסינג וחברות השכרת רכב בחו"ל ובישראל, להחליף את המכוניות של הלקוחות שלהם לאחר שלוש שנים. מהלך עסקי זה גורם להצפת השוק ברכב יד שנייה.

כיוון שחברות אלה צריכות להחליף את צי הרכבים שלהן אחת לשלוש שנים, הן מעוניינות להיפטר מרכבים שגילם מעל שלוש שנים ומוכנות גם להוריד מחירים. במציאות זו מומלץ לכם להשוות בין החברות השונות, לבצע סקר מחירים ולרכוש את הרכב שמעניק לכם את תנאי המימון הטובים ביותר האפשריים.

השאלה היחידה שנותרת פתוחה היא כיצד תדעו אם המכונית שאתם רוצים לרכוש היא אכן במצב אופטימאלי לנסיעה בטוחה? בדרך כלל ממליצים לבדוק את הרכב במכון מוסמך, אבל מאחר שכל בדיקה עולה כ-500 ₪, כדאי לכם לבדוק מספר רכבים בעצמכם לפני מכון הבדיקה.

בעידן האינטרנט, גם מי שאינו מבין במכונאות יוכל לדעת מה בדיוק עליו לבדוק ברכב יד שנייה. ברוב המקרים, חברות השכרת רכב בחו"ל או בארץ, מקפידות לשמור על המכוניות שלהן על פי הנחיות היצרן, בכל זאת יש מספר דברים שאתם חייבים לבדוק בעצמכם:

צבע

חפשו סימני חלודה, שריטות, עיוותי פח על פני השטח מסביב למכונית. אלה יעידו על כך שהרכב עבר צביעה כללית. העבירו את כף היד על פני גוף הרכב ובדקו אם פני השטח חלקים. חספוס נוצר בדרך כלל על ידי סרטי הדבקה שבהם עוטפים את הרכב בזמן הצביעה. על מנת לדעת אם המכונית עברה תיקון משמעותי עקב תאונה, בדקו את אחידות הרווחים בין הדלתות למכסה המנוע.

בדיקת נוזלים

בדקו את פילטר השמן. במידה שאתם רואים שהפילטר מכוסה בשכבה סמיכה כמו בוץ, אתם יכולים להיות בטוחים שהשמן ברכב זה לא הוחלף זה עידן ועידנים. כמו כן בדקו את המים במיכל העיבוי. נוזל חום מצביע על המצאות חלודה במערכת המים. בדקו אם יש נזילה מתחת לרכב, אולי אטם ראש דולף.

בדיקת הגה

סובבו את ההגה מצד לצד כשהמנוע כבוי. ההגה אמור לנוע ללא כל רעשים נלווים. במידה שיש רעשים, ייתכן שקיימת בעיה בקופסת גיר ההגה או במתלה.

שלד פגום

אל תקנו רכב עם שילדה פגומה. הרימו את מכסה המנוע ובדקו שהרדיאטור מחובר כראוי. החלקים אמורים להיות מחוברים ולא מרותכים. בדקו סימני חלודה באזור המנוע ועל המנוע עצמו. בדקו שחיקה לא אחידה של הצמיגים שמצביעה על שילדה פגומה.

בקשו את ההיסטוריה של הרכב מהמוסך המטפל ואל תשכחו לקחת את הרכב למכון בדיקה.
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש