אחזקת אופנוע – ביטוח, טיפוח וטיפולים במוסך

ביטוח חובה, המכסה את כל נזקי הגוף שעשויים להיגרם לנהג האופנוע, הוא הכרחי ואין לעלות בלעדיו על הכביש ובכלל לפתוח בנסיעה.

יום ג' 27.7.10

אחזקת אופנועאלו שבוחרים להתנייע על אופנוע עושים זאת ממניעים שונים, לחלק זו אהבה והנסיעה באופנוע היא תחביב לכל דבר. האופנוע משמש עבורם כ"צעצוע" אותו הם מקשטים ומטפחים על פי מאוויהם. סוג נוסף של אנשים שבוחרים ברכב הדו גלגלי הם אלו שמנסים לחסוך בעלויות. יש הפרשים משמעותיים בהוצאות של אחזקת אופנוע מול רכב- הוצאות של מוסכים ודלק קטנות בצורה משמעותית ברכב דו גלגלי סטנדרטי, אולם מחירי הביטוחים (באופן יחסי) גבוהים יותר. על גובה הפרמיות כבר נכתבו ספרים שלמים ואפילו התארגנו הפגנות, אבל עובדה היא שמחירי ביטוח אופנוע הם עדיין גבוהים במיוחד, ביחס להוצאות השונות עבור כלי הרכב – מחירו, אחזקת האופנוע, חידוש רישיון ואפילו לימוד הנהיגה.

מחירי ביטוח חובה לכלי רכב דו – גלגליים בעלי נפח קטן ביותר, עד 50 סמ"ק, יכולים להאמיר ולהגיע גם ל – 2,000 ש"ח לשנה, עד 250 סמ"ק מרקיעים ל – 3,500 לשנה ומעל 250 סמ"ק יעלה גם המחיר. בעלי רכבים יכולים לספר שאת רכבם המשפחתי הם מבטחים בסכומים נמוכים יותר בדרך כלל.

חברות הביטוח, הן – בסופו של דבר – גוף עסקי המבקש לראות רווח ובעלי האופנועים הם אנשים המבקשים להגיע מקום למקום בלי להיתקע בפקקים, אבל צריך לקחת בחשבון את העובדה שאופנועים נחשבים לכלי רכב בדרגת סיכון גבוהה במיוחד, פשוט מכיוון שבמקרה של תאונה הפגיעות שיספגו – הן כלי הרכב והן הרוכבים עליו – הן קשות עד אנושות. עובדה זו, יחד עם גילם הצעיר בדרך כלל של הרוכבים, הופכים את הפוליסת ליקרות כל כך.

ביטוח חובה, המכסה את כל נזקי הגוף שעשויים להיגרם לנהג האופנוע, הוא הכרחי ואין לעלות בלעדיו על הכביש ובכלל לפתוח בנסיעה. נהיגה באופנוע ללא ביטוח חובה היא עבירה חמורה שעשויה לגרור אחריה – לא רק קנסות, כי אם גם שלילת רישיון ואף מאסר.

מבין הביטוחים הנוספים שאינם בגדר חובה – מקיף וצד ג' - פופולרי יותר ביטוח צד ג' בקרב נהגי הדו-גלגליים, שמכסה כל נזק לצד שלישי שיהיה מעורב בתאונה עם האופנוע. הביטוח המקיף יקר בהרבה ועל אף שהוא מכסה כל נזק אפשרי לרכב, כולל גניבה, שריפה, או נגיחה של שור, בדרך כלל יבחרו בו אלה המחזיקים בכלי רכב שמחירו גבוה באופן יחסי, מה שהופך את הביטוח המקיף למשתלם במקרה של גניבה, או של טוטאל לוס.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש