אפשרויות קניית רכב – מה כדאי?!

מי מאיתנו לא היה רוצה לקנות לעצמו רכב חדש מהניילונים. אומנם לצערנו הרב לרוב ההיבט הכלכלי עוצר את החלום ומחזיר אותנו למציאות.

24.3.10

רכישת רכב מחברות מכירת רכב

מי מאיתנו לא היה רוצה לקנות לעצמו רכב חדש מהניילונים. אומנם לצערנו הרב לרוב ההיבט הכלכלי עוצר את החלום ומחזיר אותנו למציאות. אחרי הכול ברגע שתצאו מסוכן המכירות ערך הרכב יצנח לרצפה. במאמר זה  ברצוני לציין אלטרנטיבה נוספת שהופכת מיום ליום ליותר נפוצה- קניית רכב מחברת ליסינג.
קניית רכב מליסינג- איך עושים את זה?
כאשר אנו מדברים על מימון לקניית רכב, מדובר בחוזה לזמן מוגבל, אותו מגדירים מראש, ולטווח הארוך. בחוזה זה הלקוח משלם סכום חודשי קבוע לחברה. ישנו יתרון כי לאחר שהחוזה נגמר ללקוח יש שתי אפשרויות שהוגדרו מראש. מחד, יכול הלקוח לבחור לסיים ההתקשרות ומאידך, ישנה אפשרות של קניית הרכב בסכום זול יחסית שיקבע בחוזה הראשוני.

יש לציין, כי קניית רכב מליסינג יש שני אפשרויות- מימוני או תפעולי. בליסינג תפעולי החברה דואגת לתחזוק הרכב ואילו במימוני, הלקוח משלם רק עבור הרכב בלי תחזוק. כמו בכל דבר לא הכול ורוד גם לתחום קניית רכב מליסינג יש יתרונות וחסרונות. שם המשחק בתחום קניית רכב בליסינג הוא נוחות. יתרון הנוחות טומן בחובו מספר אלמנטים:

  1. ביטחון- כאשר אתה קונה רכב מחברת ליסינג יש לך גב של חברה מוכרה ואתה יודע בירור שיש לך למי לפנות במקרה של בעיה.
  2. מחיר- כמובן שקניית רכב מליסינג זולה יותר בכ-10%.
  3. תנאי תשלום- לרוב ניתן להסדיר תנאים נוחים לתשלום מול החברה.
  4. כמות – חברות הליסינג מציעות לכם שלל סוגי רכבים לבחירה עבור קנייה מליסינג.
  5. אחריות – בין אם תבחרו בליסינג מימוני או תפעולי האחוריות עבור הרכב תמיד תהיה של חברת הליסינג.

למרבה הצער, כמו בכל דבר לקניית רכב מליסינג יש גם חסרונות למשל לרוב מדובר ברכבים שעבורו שעות רבות על הכביש ולא נוכל לדעת כמה ידיים עברו ואיזה חברות נסעו עליהם קודם לכן.
בסופו של דבר, ניתן לומר כי כמו בתחומים אחרים גם בתחום קניית הרכב יש אפשרויות רבות. אפשר לומר שגם במקרה זה אין תשובה אחת נכונה ולכל אחד יתאים משהו אחר בהתאם לתקציב שעומד בפניו, אך חשוב לזכור כי האפשרות של קניית רכב מליסינג יכולה להיות מאוד שימושית בין את אתה לקוח עסקי ובין אם פרטי.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש