חשיבותה של מערכת ניווט ברכב

מכשיר ניווט הינו אביזר כמעט והכרחי בכל רכב. מכשיר ה-GPS הוא בעצם מפה ממוחשבת, הקולטת שידורי לוויין וכך מכוונת עבורנו את הדרך.

יום ב' 10.5.09

מכשיר ניווט הינו אביזר כמעט והכרחי בכל רכב. מכשיר ה-GPS הוא בעצם מפה ממוחשבת, הקולטת שידורי לוויין וכך מכוונת עבורנו את הדרך. בתחילת הנסיעה יש להקליד את פרטי היעד הרצוי, ומכשיר הניווט לרכב מחשב את הדרך ומנחה אותנו לאורך כל הנסיעה עד ההגעה ליעד המבוקש.

קיימים סוגים רבים ומגוונים של מכשירי GPS לרכב, הנבדלים זה מזה בפרמטרים ומדדים שונים. לדוגמא, קליטת לווייני הניווט. ככל שהמכשיר יקלוט את הלוויינים בצורה רחבה יותר, כך יוכל לחשב את הדרך באופן המהיר והקצר ביותר. קליטה איכותית של לוויין נמדדת במיוחד כאשר הרכב מגיע למקומות מבודדים שבהם אין קליטה, ועל המכשיר להמשיך ולזהות את הדרך, למרות הקשיים. מסתבר כי ניווט הוא לא תמיד ליעד אותו תכננו מראש: במכשירים מסוימים נמצא מאגר של נקודות עניין כמו קניונים ומסעדות הקרובים למקום המצאנו.

בכל מכשיר יכולות להופיע אין ספור אפשרויות נלוות כמו תוכנות מוסיקה ומדיה, צפייה בסרטים, חיבורים חיצוניים ל-DVD ועוד. המחירים ישתנו בהתאם למה שיש לכל מכשיר כזה להציע. גם מאפיינים חיצונים כמו מסך מגע והעיצוב יעידו על איכות המכשיר. בחלק מהמכשירים מציגות המפות מבט על של האזור כולו, אם יש צורך למשל, בחיפוש חנייה או כל מטרה אחרת בסמוך לנקודת היעד. ניתן לכוון כל מכשיר לפי שפת המשתמש, ובדרך כלל רובם יתמכו בשפות שונות.

בשנים האחרונות מציעות החברות הסלולאריות השונות מערכות ניווט כחלק משירותי המכשיר הנייד. למול הנוחות והחיסכון של הימצאות GPS במכשיר הסלולר, עומדים כמה חסרונות כמו קליטה באיכות ירודה, חוסר דיוק בהוראות הדרך ואי בהירות. היתרון הגדול של מערכות הניווט בסלולארי הוא האפשרות לקבל מידע באופן ישיר על מצב הדרך, למשל אם יש עומס בכבישים מסוימים או תקלה ניתן לזהות זאת כבר בתחילת הדרך ולתכנן את המסלול אחרת.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש