מכוניות חשמליות

ממש בקרוב, תוך שנה לכל היותר, יגיעו לישראל מכוניות החשמליות הראשונות, אשר יביאו עימן את העתיד, אשר יכלול בחובו אתהפתרונות לכל אותם נושאי איכות הסביבה שנמצאים על סדר היום. למה כדאי להתרגש ?

יום ב' 4.10.10

מכוניות חשמליותועידת קופנהגן, אשר ננעלה בהחלטה דלה ולא מחייבת, השאירה רבים מאיתנו מאוכזבים. המאבק על עולם נקי יותר, אשר ימשיך לתפקד שנים לאחר לכתנו, למען ילדינו והדורות הבאים, נראה תשוש ומאוכזב. אולם יש תחום אחד שנראה דווקא מבטיח, והוא מתקרב בצעדי ענק גם לעבר ישראל: תחום המכוניות החשמליות.

המכוניות החשמליות מופעלות באמצעות מצבר חשמלי, בניגוד למכוניות שאנו מכירים כיום הפועלות על נפט. יש סיבות לא מעטות להתרגש שמוח על המהפכה הקרבה ובאה:

  1. איכות סביבה- כמובן שהסיבה העיקרית למסיבה הינה הורדת פליטת הפסולת שנובעת משריפת הנפט במכוניות המוכרות כיום. המעבר למכוניות חשמליות יפחית את פליטת הפסולת, ויוריד את רמת הזיהום באויר. מעבר להשפעה הנקודתית, מעבר מאסיביב למכוניות אלו אשר יוריד בהיקף גדול את פליטת הפסולת, יביא אולי לתחילת תהליך הבראה של מערכת האוזון.

  2. נוחות- גם למי מאיתנו שפחות מתחבר לפן של איכות הסביבה, ודאי יסכימו כי הרבה יותר נוח להשתשמ בסוללה טעונה, שכל שיש לעשות הוא להרכיב אותה במקומה, במקום לעצור בתחנות הדלק המסריחות, ולצאת מהן עם דלק על הידיים.

  3. עלות- כולנו רואים שמחירי הנפט רק עולים ועולים, וכולנו חשבון בנק מוגבל. ככל שימשיכו מחירי הנפט לעלות, יהיה זה משתלם יותר לעבור למכוניות חשמליות, אשר המחיר עליהם יהיה נמוך וקבוע.

  4. היתרונות של מנוע חשמלי- המנועים החשמליים משוכללים יותר, מצליחים לספק יותר כוח ותאוצה מאשר מנוע בנזין, וכן יתרונות בטיחותיים כגון אמצעי בלימה טובים יותר.

כמו שראיתם, יש כבר ארבע סיבות טובות לעבור למכונית החשמלית בישראל, וסביר להניח שככל שיעברו השנים והטכנולוגיה הזו תתפתח, יהיה יותר ויותר משתלם הן מבחינה כספית והן מבחינת איכות סביבה לעבור למכוניות החשמליות. גם הביקורת הנשמעות כיום על האנרגיות הנדרשות לייצור הסוללות עליהן יעבדו המכוניות החשמליות, נחלשות לאור הפיתוחים הטכנולוגיים המקצרים את הליך הייצור ותוצאותיו השליליות.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש