ביטוח רכב – חובה לכל נהג

מרבית מוצרי הביטוח הם כאלה שאין עליהם חובת רכישה ומרבית הלקוחות רוכשים ביטוחים דוגמת ביטוח דירה או ביטוח חיים כדי להבטיח את שלומם או שלום רכושם.

יום ב' 7.6.10

מרבית מוצרי הביטוח הם כאלה שאין עליהם חובת רכישה ומרבית הלקוחות רוכשים ביטוחים דוגמת ביטוח דירה או ביטוח חיים כדי להבטיח את שלומם או שלום רכושם. לחברות הביטוח השונות יש מגוון רחב מאוד של מוצרי ביטוח הכוללים כיסויים שונים לכל טווח פעילות כמעט, וכאמור, כל אדם יכול לרכוש אותם על פי שיקול דעתו.

למה ביטוח רכב שונה משאר הביטוחים?

ביטוח רכב הוא ביטוח שחובה על כל נהג או בעל רכב לרכוש על פי חוקי מדינת ישראל. את הביטוח יש לחדש אחת לשנה או פחות, בהתאם לאורך התקופה עבורה רכשת את הביטוח.
בניגוד לתחומי הביטוח המוזכרים לתחילת המאמר, ביטוח רכב הוא ביטוח שכל אדם ממוצע יכול לרכוש בלי להתייעץ עם סוכן ביטוח או סמכות מקצועית אחרת. למעשה, נכון לימים אלה, יכול כל אדם להיכנס לאחד או יותר מאתרי חברות הביטוח השונות ולקבל הצעת מחיר עדכנית עבור כמעט כל דגם רכב הנמכר בישראל.

למה חובה לרכוש ביטוח לרכב?

הסיבה שעל ביטוח זה חלה חובת רכישה על כל בעל רכב ונהג בישראל היא בכדי שכל נפגע גוף בתאונת דרכים (בין אם הולך רכב, נוסע באוטובוס או נוסע ברכב) יהיה זכאי לכיסוי ההוצאות של הטיפול הרפואי והוצאות כספיות אחרות (למשל הפסד ימי עבודה) ללא סבסוד של המדינה או בתי החולים.

מחירי ביטוח רכב

כיום, כאמור, יכול כל אדם להיכנס לאחד מאתרי האינטרנט של חברות הביטוח ולקבל הצעת מחיר אונליין ואף לבצע רכישה בפועל. מחירי הביטוחים השונים לרכב משתנים מחברה לחברה ותלויים בפרמטרים דוגמת סוג הרכב, אזור מגורים, גיל הנהג ופרמטרים רבים אחרים. באתרים אלה ניתן גם לבחור את סוג הביטוח המתאים לך וכן מגוון כיסויים משלימים אשר רכישתם אינה חובה.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש