כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

בישראל יש חברות ביטוח רבות וטובות. אנו מכירים את רובן, כולל את חברות הביטוח הישיר או חברות ביטוח רכב שעובדות עם סוכנים בכל רחבי ישראל. אנו משוכנעים שגם לך יש חבר- סוכן מטר מהבית.

יום ד' 9.6.10

כל הרכבים שבעליהם שומרי חוק בישראל נעים על כביש הארץ כשהם מצוידים בביטוח רכב תואם. לכולם בכל מקרה יש ביטוח חובה. אלה משלמים בכל חודש את הפרמיה כנדרש, מחדשים את ביטוח הרכב בכל שנה מחדש ונוסעים לדרכם. אבל, האם כולנו מבינים את חוקי הביטוח ? מהו בדיוק מכסה, האם השגנו את המחיר הטוב ביותר עבור ביטוח רכב, או שזה בסדר ואפשר להמשיך הלאה ? בפניכם פרטים נוספים שיאירו לכם את הדרך.
ביטוח רכב
מטרתה של חברת ביטוח רכב בגדול זה להחזיר את המבוטח על הרגליים כמה שיותר מהר. מגובר על הכיסוי הכלכלי שהוא מקבל במידה ועבר תאונה והגיש תביעה ביטוחית. הכסף הזה  נועד לאשפוז, לטיפולים, לשיקום ולימי העבודה שאבדו. אין ספק כי סיוע זה יעזור למבוטח לחזור לחיים שגרתיים בצורה מהירה יותר מאשר במצב בו לא עשה כל ביטוח רכב מאיזה שהוא סוג.
הסיכוי נקבע לפי סוג הביטוח והחבילה שרכש המבוטח, והסכומים או השתתפות עצמית נקבעים לפי הכתוב בפוליסה.  .
היום, בישראל יש חברות ביטוח רבות וטובות. אנו מכירים את רובן, כולל את חברות הביטוח הישיר או חברות ביטוח רכב שעובדות עם סוכנים בכל רחבי ישראל. אנו משוכנעים שגם לך יש חבר- סוכן מטר מהבית.
בגדול, ביטוח רכב מתחלק לשלושה חלקים וכל אחד מכסה תחום אחר:

  1. ביטוח רכב חובה. כשמו כן הוא, דואג שתקבלו פיצוי מלא אם נפגעתם בתאונת דרכים. ביטוח חובה מכסה בפני נזק גופני בלבד שנגרם למבוטח, נוסעיו או צד שלישי שנפגע פיזית בתאונה. נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק הגוררת עונשים חמורים.
  2. ביטוח רכב מקיף. כשמו, הוא כולל ומקיף הרבה מאוד סוגים של פגיעות לרכוש. בין אם זו המכונית שלכם, מכונית של אחר או תמרור של העירייה. ביטוח מקיף יימנע מכם הרבה מאוד עוגמת נפש אם רכבכם החדש נגנב ולא נודע כי בא אל קרבו. חברת הביטוח משלמת לכם במקרה זה, ובכפוף לתביעה מצדכם, את מלא הסכום לפי מחירון הרכב בזמן הגניבה. ביטוח מקיף מגן גם בפני נזקי שריפה, אסונות טבע, טיפולים מסוימים במוסך שנגרמו עקב תאונה, מספקים לכם רכב חלופי או אפילו רדיו דיסק חלופי במקרה של גניבה. כדי להבטיח שתקבלו את מלוא הסכום עליכם לעמוד בדרישות חברת הביטוח שמו למשל התקנת אימובילייזר ברכב, איתוראן, או כל אמצעי הגנה אחר שתידרשו אליו.
  3. ביטוח רכב צד ג. כל תאונה או אירוע כביש שקורה עם צד שלישי. למשל, לא שמרתם מרחק, והתנגשתם ברכב שעשה בלימת חירום. אתם אשמים בתאונה, אבל אם אתם מצוידים ב- ביטוח רכב צד ג', החברות מסתדרות ביניהן והנזק משולם.   

 לחברות הביטוח יש קריטריונים ופרמטרים משלהן לקבוע את גובה הפרמיה וכדאי לעשות השוואות מחירים ביניהן וגם לבדוק היטב בחוזה מה כוללת הפוליסה.
סעו בזהירות

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש