הכול על ביטוח רכב

ביטוח חובה מכסה על נזקי גוף ונפש, הוא מכסה על הוצאות אשפוז, פיצוי על יכולת השתכרות שנפגעה בעקבות התאונה, שיקום, צילומים, פיצוי על אובדן ימי עבודה וכדומה.

יום א' 4.7.10

על פי חוקי מדינת ישראל כל בעל רכב מנועי חייב שיהיה לו ביטוח חובה לרכב, ביטוח חובה כולל כיסוי על נפגעי נפש בלבד, הוא לא מספק כיסוי על רכוש, ביטוח רכב חובה מן הסתם מכסה על הנהג, על הנוסעים האחרים ואף על הולכי רגל במידה ואלו נפגעו מהמכונית.
ביטוח לרכב ניתן לעשות אצל חברות הביטוח השונות, ביטוח רכב חובה הוא מחייב ולכן בלעדיו לא ניתן לנהוג, חשוב להבין כי נהג לו היו עבירות תנועה רבות או שהוא היה מעורב בכמה תאונות דרכים חברות הביטוח יסרבו לעשות לו ביטוח חובה.
ביטוח חובה מכסה על נזקי גוף ונפש, הוא מכסה על הוצאות אשפוז, פיצוי על יכולת השתכרות שנפגעה בעקבות התאונה, שיקום, צילומים, פיצוי על אובדן ימי עבודה וכדומה.
ביטוח רכב אמנם מכסה על הרבה דברים אך הוא אינו מכסה על אדם שנפצע בעת שנהג ברכב בו השתמש לביצוע פשע, שנהג בו בלי רישיון נהיגה או שנהג ברכב גנוב.

מהו ביטוח רכב מקיף ועל מה הוא מכסה?

ביטוח רכב מקיף הוא ביטוח אותו ניתן להוסיף לביטוח החובה, הוא כולל כיסוי למקרים של תאונה, גניבה או פריצה וכמובן שמדובר על כיסוי לנזקי רכוש בלבד.
כמו כן ביטוח רכב מקיף יכול לכלול גם טיפול בתביעות צד ג במקרה בו נגרם נזק לרכב המבוטח על ידי צד ג, שירות רכב חלופי במקרים בהם הרכב היה מעורב בתאונה והגנה משפטית במקרים בהם הנהג היה מעורב בתאונה ופתחו נגדו בהליכים פליליים, במקרים כאלו חברת הביטוח מעמידה עורך דין או משלמת את שכר הטרחה עבור עורך דין שנשכר על ידי הלקוח.

מה חשוב לדעת לפני שעושים ביטוח רכב?

כשעושים ביטוח לרכב רצוי לוודא כי ההרחבות הבאות מופיעות בו : רכב חלופי מטעם החברה ל- 15 ימים כאשר רכב המבוטח הוא במצב של אובדן גמור (טוטאל לוס), תיקון שמשות ללא השתתפות עצמית של המבוטח, שירותי גרירה ורדיו דיסק חלופי כולל את ההתקנה.
לפי שעושים ביטוח רכב רצוי לקרוא חומר רב ואף להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום כדי להיות בקיאים בכל סוגי הביטוחים וביתרונות ובחסרונות שלהם, רק לאחר מכן תוכלו לקבל הצעות מחברות ביטוח שונות ואז לערוך השוואת מחירים מושכלת בניהם.
חשוב להבין כי בחירת ביטוח רכב חובה בחברה אחת לא מחייבת בחירת ביטוח מקיף לרכב באותה החברה, תוכלו לבחור לכם מתוך שיקולים כלכליים איזה חברה שתרצו לביצוע ביטוח מקיף או ביטוח רכב צד ג.

ביטוח רכב –  שלל אפשרויות מול חברות הביטוח ומי שידע לנצלן יוכל לחסוך כספים רבים.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש