במה עורך דין לדיני תעבורה יכול לסייע אם תפס אותך שוטר ?

עורך דין לדיני תעבורה הוא בעצם עורך דין פלילי שעוסק בדין הפלילי (= כשהמדינה מעמידה לדין אזרח) עם התמחות ספציפית בדיני תעבורה. מצב שבו שוטר תפס אותך על נהיגה במהירות מופרזת או חשד לשכרות יכול להסתיים מבחינתך מקנס ועד לשלילת רשיון ומשפט – זה השלב שבו אתה צריך את העורך דין לצדך...

יום ב' 07.02.2010

הנהיגה בכבישי ישראל הולכת ונעשית לא פשוטה מיום ליום. מספר כלי הרכב על הכבישים הולך וגדל מבלי שתשתית הכבישים תגדל בהתאמה, ולפעמים להיפך – מצבם רק נעשה יותר גרוע בין היתר עקב ליקויי תחזוקה, מחסור בתקציבים לתאורה ושיפור ועוד.

אחד הכלים של המדינה לעשות סדר בעומס שנוצר ולהתמודד עם בעיית תאונות הדרכים הוא מערכת החוקים, וביניהם חוקי המהירות, איסור נהיגה בשכרות, תמרורי ההכוונה (עצור, תן זכות קדימה) ועוד. מצד המדינה האינטרס הוא לאכוף את החוקים כך שהתנועה תזרום ויהיו כמה שפחות תאונות דרכים ופצועים. מצדך האינטרס הוא לא להסתבך... אבל אם הואשמת ע"י שוטר בעבירת תנועה כזו או אחרת – קלה כחמורה - הדרך הטובה ביותר מבחינתך להתמודד עם ה"מכה" שנחתה עליך היא להיעזר בעורך דין שמתמחה בדיני תעבורה.

התמחות בדיני תעבורה באה לידי ביטוי במספר רב של אופנים. הכרת החקיקה הספציפית תאפשר לעורך דין פלילי לבדוק בקלות האם מתקיימים בכלל סעיפי העבירה (למשל דרישת כוונת זדון בחלק מהעבירות) והאם מתקיימים הסייגים המוגדרים בחוק. הכרת הפסיקה העדכנית תאפשר לדעת כיצד מפרשים השופטים את הוראות החוק ואיפה נקודות התורפה של כל מקרה ומקרה. עורך דין פלילי שמתמחה בדיני תעבורה הנו בדר"כ בעל נסיון קונקרטי במקרים דומים ויכול לסייע לך מנסיונו ואף לענות לרשויות התביעה בצורה מקצועית טכנית, כגון לגבי מצב התשתית, דרישות ההתקנה וההפעלה של מכשירי המשטרה וכן הלאה.

מעבר לכך, גם בעורך דין שעוסק בדיני תעבורה חלות ההמלצות הרגילות לגבי איך לבחור עורך דין – לבדוק כמה נסיון מעשי יש לו, היכן למד והשתלם, האם מתמחה ספציפית בתחום זה או שעוסק בריבוי תחומים – אזרחי, משפחה, עבודה, פלילי, תעבורה ועוד... יש חשיבות רבה למקום משרדו של העורך דין. עורך דין פלילי בתל אביב יוכל לתת מענה למי שנחקר או נשפט באיזור המרכז, אבל אם מדובר באירוע שארע בנהריה – מומלץ שתקח עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה באיזור הצפון...

מומלץ לשים לב שבחלק מהמקרים, אם מדובר על עונש קל כגון קנס של 250 ₪, לפעמים עדיף להודות באשמה ולשלם את הקנס, מבלי להיכנס לפרוצדורה של משפט על כל ההשלכות של זה. לעומת זאת, אם מדובר על סוגיה עקרונית או קנס כבד כגון שלילת רשיון או במצב שאין לך ברירת קנס אלא רק משפט – עורך דין פלילי שמתמחה בדיני תעבורה יוכל להוציא אותך בשלום או לפחות במינימום נזק מהסיטואציה הלא נעימה הזו. והכי חשוב – סעו בזהירות !

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש