שינויים בהרגלי התנועה: איך תדעו שהגיעה השעה להחליף את הרכב

המושג "חדש" מקושר בדרך כלל לחוויה חיובית. כמות היצרנים והדגמים בשוק הרכב המתפתח מביאה עמה עוד ועוד מהחדש הזה לחיינו, ומפתה אותנו לשדרג, לשפר ולהשיג. אבל, רכב לא ניתן להחליף כל יום, וגם לא כל חודשיים. כיצד תדעו מתי נכון לבצע את ההחלפה? בדקנו

זאב נחמנזון

השאיפה להתקדם בחיים נטועה בכולנו. לקבל תפקיד יותר טוב בעבודה, להשתפר בהישגים מקצועיים או ספורטיביים, להשיג יותר בתחום המשפחתי, או הרומנטי – זוהי שאיפה טבעית. אנחנו מתאימים את עצמנו לתקופות, לחידושים, למגמות ולהמון דברים שאמורים להפוך את חיינו לטובים, נוחים וקלים יותר. 

אחד התחומים הדינמיים והמתפתחים ביותר הוא שוק הרכב, שתמיד נושא בשורה חדשה על ייעול אנרגטי, אמצעי בטיחות חדישים, עיצובים חדשים, טכנולוגיה משופרת, אבזורים ועוד. העובדה כי מדובר בשוק מוצף לא מונעת ממנו להמשיך ולהתרחב, עם עוד הפתעות והצעות לצרכן הסופי, ואנחנו? אנחנו נוטים להחליף רכב בממוצע כל 3 שנים בארץ, מתוך השאיפה הטבעית שלנו להתקדם. השאלה היא האם אנו עושים זאת בזמן הנכון.

נהמות המנוע ורחשי הלב

גם אם מדובר ברכב משומש – יש תחושה אדירה של חוויה בכניסה לרכב, ההנעה שלו והלחיצה הראשונה על הדוושה וכמובן ההתנסות באביזרים שלא היו לכם ברכב הקודם. לצד השיפורים הטכנולוגיים המתמידים והעיצובים החדשניים של יצרניות הרכב, חשוב מאד לציין את ההתקדמות הפיננסית של האוכלוסייה וגם של ההצעות וההזדמנויות העסקיות הנפתחות עבורה.  מימון לרכב* הוא עניין פשוט בהרבה היום, מיידי ונגיש, ומאפשר קנייה של רכב בתנאים תחרותיים וידידותיים. ניתן לקבל היום מימון של 100% לרכישת רכב, או מימון לרכב ללא מקדמה. כשיגיע הרגע המתאים – סביר להניח שתמצאו פתרון כלכלי נוח להחליף את הרכב.

עכשיו מתי?

ממש כמו הטלפון החכם שלנו – גם מערכת היחסים שלנו עם האוטו היא רגשית, עם עליות ומורדות. אם תקחו אותו להרבה טיפולים במוסך, הוא יאכזב אתכם. אם הוא ייקח אתכם לאילת בנסיעה חלקה, נעימה ושקטה לאילת, ולא יבקש מכם הרבה דלק, אתם תוקירו לו תודה. אז נכון – אין זה מתפקידנו לעשות לכם פה טיפול זוגי, אך אנחנו יכולים להעיד כי אם כבר תקופה שאינכם מרוצים מהרכב, מסיבות כאלו ואחרות – כנראה שהגיעה השעה להפרד ולמצוא לסיר שלכם מכסה (מנוע) אחר. 

זו האינדיקציה הפשוטה והברורה ביותר. אם כלי שאמור לשרת אתכם אינו מספק את הסחורה, ובסופו של דבר זה מתרגם לכסף שמתבזבז – על דלק, על תחזוקה, או אפילו על סתם תסכולים שגוזלים את זמנכם – השוק מלא ברכבים והזדמנויות רכישה טובות. ושוב, זה לא טיפול זוגי, אבל הרכב שלכם לא ייקח את זה קשה אם תמכרו אותו, באמת שלא.

צו השעה וצו האופנה

לעתים, גם כשיש לכם רכב שמשרת אתכם נאמנה ועושה עבודה טובה –  עדיין נדרשים שינויים כדי להתאים לחיים שלכם. במקרים מסויימים זו אף דרישה חיונית כמו הצטרפות תינוק חדש למשפחה, או לחילופין ילד שלישי. גם אם יש לכם מכונית מיני משפחתית שחוסכת דלק ולא תופסת יותר מדי מקום חניה – נסיעה משפחתית תהפוך ללא נוחה ואולי אף מסוכנת. מקרה שכזה מזמין מעבר לרכב גדול יותר, ואם הנתונים מאפשרים – אולי אפילו רכישת רכב שני למשפחה. 

מנגד, ישנם מצבים שבהם רכב שחלמתם עליו מוצע למכירה בתנאים מפתים שאתם יכולים לעמוד בהם. אם מדובר בחלום, והוא הופך להיות בר השגה – מן הראוי לשבת ולבחון האם הדבר הנכון הוא להגשים אותו. לפעמים תמצאו שעדיף לוותר ובפעמים אחרות תחליטו שעכשיו זה הזמן. בין אם מדובר בהכרח או מותרות – כדאי ונכון לבחון הזדמנויות שמתדפקות על מפתן ארנקכם.

ואפשר גם לא

על אף ההזדמנויות, הפתרונות והמצבים שהזכרנו כאן – לכולנו ברור שכסף אינו צומח על העצים, וגם לאלו שלא חסר להם ממנו – אין סיבה אמיתית לבזבז אותו. בשוק רכב רווי מלכתחילה – סובלים חלק מהדגמים מירידת ערך מהירה, כשאחד הפרמטרים המשמעותיים הוא מספר הידיים שהרכב עבר. 

אם רק רכשתם רכב לפני מספר חודשים, קל וחומר אם רכשתם אותו חדש מהניילונים – מכירה שלו תתפרש מיידית כהפסד של כסף, והרבה. מה גם שיהיה קשה למכור אותו ולשכנע את הקונה שמדובר בעסקה טובה, אם אתם מוכרים אותו לאחר תקופה קצרה מאד. אם מדובר ברכב שעושה לכם בעיות ושאינכם מסוגלים להתמודד עם הנהיגה בו – יכול להיות ששווה לספוג את ההפסד הכלכלי, אולם אם מדובר בגחמה של רגע או התלהבות נקודתית - רצוי לסנן אותה ובמחילה מהרגש – להתאפק.

 

 

בכפוף לאישור החברה ותנאיה. המלווה ישראכרט מימון בע"מ. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

*הפרסום איננו מהווה הצעה ו/או התחייבות למתן הלוואה/אשראי.

 

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש