ביטוח אופנועים בפני תאונת אופנוע

למרבה הצער, תאונת אופנוע היא אירוע שכיח ביותר. הסיבה לכך פשוטה וטמונה באופיו של האופנוע שהוא כלי מסוכן, בוודאי מסוכן משמעותית יותר ממכונית.

יום ב' 1.2.2010

מאת: אלעד שניר, צוות אתר Compensation.co.il

למרבה הצער, תאונת אופנוע היא אירוע שכיח ביותר. הסיבה לכך פשוטה וטמונה באופיו של האופנוע שהוא כלי מסוכן, בוודאי מסוכן משמעותית יותר ממכונית. תאונת אופנוע, בניגוד לתאונת מכוניות, נגמרת לעיתים רחוקות ביותר בפצעים קלים. גופו של רוכב האופנוע חשוף לחלוטין ואינו מוגן כפי שמוגן אדם הנוהג במכונית. לפיכך, רובן של הפגיעות בסיטואציה של תאונת אופנוע הן פגיעות קשות למדי.

לאור זאת, ביטוח אופנועים בפני תאונת אופנוע הוא חשוב ביותר ואין לוותר עליו למרות העלות הגבוהה דרושות חברות הביטוח. מעבר לזאת, במידה ונקלעתם לסיטואציה הזו של תאונת אופנוע, חשוב מאוד לדעת כיצד לנהוג לאחר תאונה והאם הנכם זכאים לפיצוי בגינה.

מה עושים אחרי תאונת אופנוע?
התנהגותכם לאחר התרחשותה של תאונת אופנוע היא מהותית מאוד היות שיש לה השפעה גם על בריאותכם וגם על גובה הפיצויים שתקבלו: 

1.        לקיחת פרטים מלאים – לאחר תאונת אופנוע, הכרחי ביותר לקחת את הפרטים המלאים של כל מי שהיה מעורב בתאונה. במידה והיו עדים להתרחשותה של תאונת אופנוע, רצוי מאוד לקחת גם את פרטיהם. ביכולתם להיות לכם לעזר רב בהמשך התהליך מול המשטרה וחברת הביטוח.
2.        צלמו את מקום התאונה – יש לצלם את זירת התאונה כולה קרי,  את הכביש עליו התרחשה תאונת אופנוע, אם מדובר בצומת, צלמו אותה מכל הזוויות. יש לצלם את האופנוע שלכם, את כלי הרכב האחרים המעורבים באותה תאונת אופנוע וכמובן צלמו גם את הפציעות שלכם. יש לזכור כי יש לכם הזדמנות אחת לצלם את הדברים כפי שהם מיד אחרי התאונה ולכן חשוב להקפיד על כך.
3.        חשיבות התיעוד הרפואי -  עשיתם תאונת אופנוע? גשו לקבלת טיפול רפואי. הדבר אינו חשוב רק לבריאות שלכם אלא גם לתביעת פיצויים בשלב מאוחר יותר. וודאו כי התיעוד הרפואי נעשה בצורה מלאה היות שהעדרו של תיעוד רפואי יכול לעכב את תביעתכם ולסבכה.
4.        יש לקבל אישור מהמשטרה – יש לגשת למשטרה על מנת לוודא כי הפרטים שברשותכם נכונים. כמו כן, עליכם לקבל אישור מהמשטרה על קרות התאונה.

 

קבלת פיצויים לאחר תאונת אופנוע
בדיני הנזיקין חל עקרון האחריות המוחלטת. עיקרון זה קובע כי אדם אשר נפגע בתאונת דרכים, רשאי לקבל פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו וזאת ללא קשר לשאלת האשמה. אדם אשר היה מבוטח בשעת התאונה יקבל פיצוי גם אם הוא האשם בתאונה. אדם אשר היה ללא ביטוח בשעת תאונת אופנוע, יהיה זכאי לקבל פיצוי רק אם הוא אינו אשם בתאונה.

ייעוץ משפטי נוסף בנוגע לתאונות אופנוע וביטוחים מומלץ לקבל בצורה מקוונת בפורום תאונות דרכים.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש