על תדמיות ומדינות

אין עוד שוק שכל כך מושפע מתדמיות כמו שוק הרכב הבינלאומי, למעשה, חלק גדול מהסיבות שבגללן אנשים קונים רכבים מקורן בענייני תדמית שלא תמיד יש למציאות אפשרות לנצח...

יום ד' 14.7.10


דגליםעל כמה מהסטיגמות הידועות ביותר ועל האמת שעומדת מאחוריהן, בכתבה הבאה:

רכבים צרפתיים

ישנן שתי הסטיגמות ידועות מאוד על רכבים צרפתיים (כמו רנו, סיטרואן ופג'ו) עם הראשונה, קל מאוד להסכים, למעשה לא צריך להיות מומחה גדול לרכב על מנת להסכים עם הסיטגמה הזו, רכבים צרפתיים הם נוחים מאוד. שילוב של מערכת מתלים מעולות וכסאות שלא מביישים שום סלון בעולם הופכים את המכוניות הללו לנוחות בעולם ומעניקות חווית נסיעה באמת מהנה, אולם הסטיגמה השניה על הרכבים הצרפתיים מונעת מהרבה מאוד אנשים להנות מהנוחות שלהן, הסטיגמה הזו עליה חונכו דורות של חובבי רכב היא שהמכוניות הצרפתחיות סובלות מהמון תקלות, במיוחד במערכת החשמל. עד לפני כמה שנם היה לא מעט אמת מאחורי הטענה הזו וחברות השכרת רכב בחו"ל נמנעו כמעט לחלוטין למרכוש רכבים צרפתיים בגלל חוסר הרצון שלהם להתמודד מול תקלות חשמל מביכות אולם בשנים האחרונות הובילו כל המפעלים הגדולים שינוי מערכתי במערכת אבטחת האיכות תוך מתן דגש חזק מאוד על איכות הרכיבים וכיום אפשר לומר שמדובר בסטיגמה שאין מאחוריה בשר.

היפניות

במשך שנים ארוכות הרוויחו המכוניות היפניות את התדמית החיובית שלהן כמכוניות אמינות בצורה בלתי רגילה ביושר. כל מי שרצה לקנות רכב, להניע, ו"לא לראות מוסך" קנה רכב יפני, תוך שהוא מתפשר מעט על איכות הנסיעה, הנוחות והאביזרים הנלווים לרכב. הדבר בלט במיוחד בקרב ציי רכב גדולים וחברות גדולות להשכרת רכב בחו"ל ששאפו לצמצם ככל האפשר את עלויות האחזקה, גם אם זה היה על חשבון הנהגים עצמם.

כיום, הסיטגמות השליליות על הרכבים היפנים נמחקו כמעט לחלוטין, רכבים כמו סובארו, מאזדה, טויוטה ומיצובישי נחשבים למאובזרים ונוחים בכל קנה מידה, גם כשמשווים אותן למכוניות אירופאיות או אמריקאיות. דווקא בתחום האמינות, נשחקה מעט האמינות הידועה של חברת טויוטה בשל הריקול הענק שהוציא עקב בעיות בטיחות קשות, אולם לדעתי מדובר בפגם שהוא יותר תדמיתי מאשר מהותי. 

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש