כמה זה עולה לנו באמת?

מחירון יד 2 הוא מחירון פרו-צרכני המבוסס על הפעילות בשוק הקנייה והמכירה של רכבים בישראל. מעתה יכול הצרכן לבחור למי להקשיב ולקחת החלטה מושכלת בהתאם לתכתיבים האמיתיים של השוק.

יום ג' 19.5.09

כמה זה עולה לנו באמת?אם קניתם רכב משומש לאחרונה או שאתם מתכוונים לרכוש אחד כזה בקרוב, אתם ודאי יודעים דבר או שניים על עולם מחירוני הרכב. עד היום, לא היו שחקנים רבים על המגרש הזה. עיקר הטענות שמופנות כלפי אלו שבכל זאת משחקים בו הן שהמגמות והסכומים שעליהם הם מצביעים לא משקפים כראוי את הלך הרוח בשוק כלי הרכב המשומשים. נדמה שבמקום לספק תמונה ריאלית הנגזרת מההיצע והביקוש בשוק, מייצגים מחירוני הרכב אינטרסים של מוכרי הרכבים, ביניהם חברות הליסינג. בנוסף, נוהגים המחירונים לחזות מגמות עתידיות (אולי אפילו לפי "תחושת בטן"). תחזיות אלו מתפקדות פעמים רבות כנבואה המגשימה את עצמה וגורמות לעליית מחירים שאינה מטיבה עם הצרכן.


אבל כמו כל תחום שבו יותר מדי כח מרוכז במקום אחד, גם כאן כניסה של אלטרנטיבה אמיתית הייתה רק עניין של זמן. כמה מחירונים ניסו לעשות זאת בעבר, אך ללא הצלחה. אולם הפעם כנראה שסוף סוף קם מתחרה ראוי: מחירון יד 2. מדובר במחירון פרו-צרכני המבוסס על הפעילות בשוק הקנייה והמכירה של רכבים בישראל. מעתה יכול הצרכן לבחור למי להקשיב ולקחת החלטה מושכלת בהתאם לתכתיבים האמיתיים של השוק.

איך זה עובד?

אלפי העסקאות שאתם, הצרכנים והמוכרים מבצעים דרך אתר יד 2 בונות את בסיס הנתונים שבו משתמשת מערכת המחירון לקביעת מחירי הרכב. מערכת המחירון סורקת את לוח הרכב שבו מצוינים מחירי כלי הרכב ועוקבת אחר המחירים עד לשלב המכירה. ברגע שמסיר בעל המודעה את המודעה מהלוח, הוא מתבקש למלא טופס שבו ינקוב במחיר העסקה. רוב המפרסמים עושים זאת ובכך תורמים ליצירת תמונה מציאותית יותר של שוק כלי הרכב המשומשים. לרשות האתר עומדים גם שמאי רכב שבודקים עבורו חריגות סטטיסטיות.


יעבור כמובן עוד זמן מה עד שהמחירון של יד 2 יעשה מהפכה של ממש והציבור, הבנקים וחברות הביטוח יתייחסו אליו כאל אלטרנטיבה ראויה, אולם עד אז יש בידיכם הצרכנים הכוח לזרז את התהליך.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש