ביטוח רכב מושכר

ביטוח רכב מושכר הוא מונח שלא כולם מכירים, משום שהשכרת רכב היא אמנם שיטת שימוש ברכבים שנמצאת בעליה מתמדת מבחינת פופולאריות, אך לא תמיד אנשים שמבקשים לשכור רכב יודעים גם את כל מה שניתן ליישם במהלך של רכישת ביטוח רכב מושכר.

יום ב' 20.12.10

צריך להפריד בין ביטוח רכב מושכר בארץ ובין ביטוח רכב מושכר בחו"ל, משום שלכל מדינה ישנה מדיניות ביטוחית שונה, שמבוססת על תפיסות כלכליות אחרות.

הדרך שבה מתנהלת המדיניות הביטוחית, היא זו שמכתיבה את הפוליסות השונות בכל מדינה.
אם אנחנו מדברים על ביטוח רכב מושכר בישראל, לכל חברת השכרת רכב בארץ יש את הדרך ההגיונית מבחינתה לנהל את כל נושא השכרות הרכב, והביטוח שקיים בכל עסקה מגולם בסכום שאותו השוכר צריך לשלם בשביל סגירת העסקה. חשוב מאוד לומר כי ביטוח הרכב השכור אינו נחשב כמו ביטוח הרכב הפרטי שלנו, משום שזהו רכב של חברת ההשכרה, ואנו מחויבים לרכוש את פוליסת הביטוח שקיימת במדיניות החברה ומכיוון שחברת ההשכרה רוצה להגן על הנכסים שלה, חבילת הביטוח תכלול לא רק ביטוח חובה אלא גם ביטוח מקיף, וזאת עם נוסח של השתתפות עצמית. ההשתתפות העצמית היא סכום יחסי שנותן שוכר הרכב במידה וכן קורה מקרה ביטוחי שבו לחברת הביטוח יש מהלך משפטי לחצות אותו על מנת שניתן יהיה לזכות במשפט. אם מדובר באשמת השוכר של הרכב, אז ההשתתפות העצמית תיושם, אלא אם כן הנזק הוא גבוה יותר ואז אחד מן הסכומים ישולם, בהתאם לחוזה ההשכרה. בכל מקרה, רכב שכור הוא על אחריות השוכר עצמו וגם אם הוא לא אשם בתאונה או בגרימת נזק כזה או אחר, עדיין האחריות נופלת עליו והוא מחויב לשלם את ההשתתפות העצמית הקבועה בחוזה משום שנושא התביעה הוא על שמו.
כמו כן, במידה וחברת הביטוח זוכה במשפט, היא יכולה להחזיר את ההשתתפות העצמית של השוכר שהנזק לא נגרם באשמתו. בשביל למצוא ביטוח רכב בהשכרה, במחירים סבירים יש להתחשב בסוג הרכב, במספר הנהגים שיהיו על ההגה בכל זמן ההשכרה, כולל נהגים מתחת לגיל 24 או נהגים חדשים.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש