לימוד נהיגה - כל הדרך עד לקבלת הרשיון

בימינו, לימוד נהיגה הוא דבר בסיסי שכמעט כל אדם עובר בדרך לרשיון המיוחל. מדינת ישראל קבעה כי מי שמעוניין להתחיל בסדרת שיעורים של לימוד נהיגה חייב להיות לפחות בן 16.5. לאחר מכן, אם יוחלט כי הוא מוכן לעשות את הניסיון לעבור את הבחינה המעשית, ה"טסט", הרי שעליו להיות לפחות בן 17. לימוד נהיגה יארך 28 שיעורים לפחות לפני שניגשים ל"טסט".

יש לא מעט סיבות שבגינן יש צורך להתחיל מהלך חשוב של לימוד נהיגה. די בעובדה שהתחבורה הציבורית בישראל אינה נמנית עם המובילות בעולם, בכדי להבין עד כמה אנו חייבים להסתמך על נסיעה ברכב פרטי. לימוד נהיגה יהיה זה שיפתח בפנינו את האפשרות לנהוג ברכב משלנו, או כזה שנשכור. לגבי צעירים הרי שלרוב הם משתמשים ברכבי ההורים.

לעבור את כל השלבים

לימוד נהיגה הוא החלק הגדול ביותר בכל התהליך של הוצאת רשיון נהיגה. מעבר לכך שיש להתאים את כל הנושא של לימוד נהיגה לסוג הרכב שעליו מעוניינים לנהוג בעתיד (אופנוע, רכב פרטי, משאיות או אוטובוסים) הרי שיש גם לעבור סדרת בדיקות רפואיות בכדי להוכיח את כשירותו של הנהג לעתיד.

לימוד נהיגה יתחיל רק לאחר מעבר הבדיקות. בדיקות הכשירות מתחלקות לשתיים - האחת היא בדיקת ראייה, והשנייה היא בדיקה כללית ע"י רופא. שלב נוסף לפני לימוד נהיגה מעשי הוא זה שבו עלינו לעבור את המבחן התיאורטי. כך, לאחר בדיקות כשירות, מעבר מוצלח של בחינת התיאוריה, לימוד נהיגה ומעבר ה"טסט", יוכל אדם לקבל רשיון נהיגה חוקי ממשרד התחבורה.

ללמוד במקום הנכון

לא כל אחד הינו בעל יכולות למידה גבוהות, ויש כאלו שכל הנושא של לימוד נהיגה אפילו מרתיע אותם לא מעט. זו הסיבה שחשוב מאוד לבחור בית ספר רציני שמעסיק מורים בעלי ניסיון רב. כך יכול לימוד נהיגה לגרום לפחות חששות אצל תלמידים רבים ואף לעבור בצורה מהנה ורגועה. בחירת מורה איכותי למטרת לימוד נהיגה בתוך זמן סביר, הוא נושא חשוב ביותר.

מורים טובים יודעים כיצד ליצור אינטראקציה טובה בינם לבין תלמידיהם וכך הם נוטעים ביטחון רב בכל התהליך הלא כל כך קצר של לימוד נהיגה. חשוב לדעת כי בטרם ניגשים למבחן המעשי של משרד התחבורה על המורה שמלמד אתכם לימוד נהיגה, לאפשר לכם לבצע "טסט" פנימי, שהוא מין חזרה גנראלית ל"טסט" האמיתי.

לקראת ה"טסט" המכריע

יש תלמידים שעבורם לימוד נהיגה הוא אולי לא הדבר הכי מהנה בעולם, אך הוא כאין וכאפס לעומת ה"טסט" המעשי של משרד התחבורה. לימוד נהיגה אולי יכול לעבור בצורה קלה עבור תלמיד או תלמידה מסוימים, אך ברגע שמגיע הזמן להיבחן ע"י בוחן חיצוני של משרד התחבורה, תופסים תלמידים אלו "רגליים קרות" ונכשלים ב"טסט".

מבחן מעשי נמשך כ-20 דק' לרכב דו-גלגלי, 30 דק' לפרטי ו-60 דקות לאוטובוס או לרכב משא כבד. כל לימוד נהיגה לא יהיה איכותי דיו אם המורה לא ידגיש את הנקודות החשובות שבעזרתן ניתן לעבור ה"טסט". לימוד נהיגה המתייחס לנושאים כמו השתלבות בתנועה, פניות נכונות, חציית צמתים, עקיפה וחניות, שמירת מרחק, ועוד, יהיה זה שיקדם מאוד את התלמיד אל הרשיון הנדרש.

כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש