ביטוח רכבי ליסינג פרטי- כל המידע שחשוב להכיר

אחת הדרכים הזולות לרכישת רכב היא באמצעות ליסינג פרטי. בשיטה זו מקובל לרוב שהקונה, משלם אך ורק מקדמה בשיעור מסויים ממחירון הרכב (בין 0% ל- 40%) ולאחר מכן ממשיך לשלם על הרכב בתשלומים חודשיים שווים במשך כ- 36 חודשים לערך. הדבר מתאפשר בזכות העובדה כי סוכנויות הליסינג מעבירות כל הזמן רכבים למכירה והן יכולות להרשות לעצמן לקבל את התשלומים עבור הרכבים הנמכרים בפריסה רחבה. הביטוח במקרים הללו אינו באחריות חברת הליסינג שכן הרכב רשום על שם בעליו החדשים והוא שלו לכל עניין ודבר. להלן המידע השלם בנושא זה, העקרונות, היתרונות וכיצד למצוא ביטוח רכב ליסינג פרטי משתלם ביותר.

 

ביטוח רכבי ליסינג פרטי- עקרונות הביטוח

בשונה מליסינג תפעולי, בו לא רק ביטוח הרכב אלא גם הרישוי והטיפולים התקופתיים חלים על אחריות חברת הליסינג, ב ליסינג פרטי הרכב הינו רכושו של הבעלים ולכן עליו לתחזק, לבטח ולשלם את הרישוי בהתאם. ביטוח רכבי ליסינג פרטי חייב להתבצע לפני שחרור הרכב ע"י חברת הליסינג, אשר ע"פ חוק מחויבת לדרוש מהרוכש אישור על כך שנערך ביטוח שכזה, חובה ומקיף. בנוסף, מאחר וליסינג פרטי הינה שיטת הלוואה לרכישת רכב חדש, הרי שעל הביטוח המקיף לכלול סעיף שעבוד לטובת הגורם המממן. לא ניתן יהיה למכור את הרכב ללא הסרת שיעבוד זה.

 

יתרונות ובחירת הביטוח המתאים ביותר

ביטוח רכבי ליסינג פרטי מוצע ע"י סוכנויות רכב רבות ואחד היתרונות שלו הוא שהוא מזכיר מאוד את שיטת הרכישה הקבוצתית, אשר מקנה לא מעט הנחות. כך למשל, עדיף לפנות אל סוכנות ביטוח אשר עובדת עם חברת הליסינג ולזכות בהצעות משתלמות במיוחד בביטוח החובה והמקיף. יתרון נוסף טמון בעובדה כי חברות הביטוח השונות מעניקות מראש הטבות מיוחדות לרוכשים רכבים חדשים בליסינג פרטי וזאת הודות לסעיף השעבוד לגורם מבוסס, הרבה מעבר לכל אדם פרטי. על מנת לבחור ביטוח רכבי ליסינג פרטי משתלם ביותר, שימו לב לסעיפים השונים של הפוליסה המוצעת לכם, מעבר למחיר הסופי. שימו לב במיוחד לגובה ההשתתפות העצמית, החזר הוצאות משפטיות, פיצוי על ירידת ערך, טוטאל לוס, שירותי דרך, שירותי VIP וטיפול ברכב לאחר תאונה במוסכים מסוימים לעומת בחירה חופשית. מראש כדאי להתקשר עם חברת ליסינג גדולה אשר מפנה לחברות ביטוח, באותה הרכישה הקבוצתית אותה הזכרנו קודם לכן.

 
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש