המדריך השלם לרכישת רכב חדש

בשעה טובה, הגעתם לרגע בו אתם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש רכב חדש, ישר מהניילונים. למעשה, ההחלטה על רכישת רכב היא תחילתו של תהליך ארוך, במהלכו תידרשו לבחור בסוג ודגם הרכב המבוקש, להחליט היכן לרכושו, ולבדוק לא מעט פרמטרים הקשורים למכונית.

איזה סוג רכב כדאי לרכוש

תהליך רכישת רכב חדש מתחיל בהגדרת אפשרויות, צרכים ומטרות. כלומר, סוג הרכב יוגדר בהתאם לנהג העיקרי, גילו, מינו, מצבו הבריאותי ומימדיו הפיזיים. כמו כן, הוא ייבחר בהתאם להיותו רכב יחיד או נוסף, רכב למשתמש יחיד, לזוג, למשפחה רגילה או גדולה, וכן רכב עבודה או רכב פנאי. בנוסף, יש להחליט על סוג הרכב בהתאם לסביבה בה אתם מתגוררים, כגון סביבה עירונית, אזור הררי או יישוב מדברי מבודד. נתונים אלו יקבעו אם תידרשו לרכב גדול או קטן, חסכוני בדלק, בעל ביצועי כביש או שטח מסוימים, וכן את גודל תאי ומקומות האחסון והמטען. ביחד עם הגדרות תקציב, יאפשרו לכם הנתונים לברור את דגמי הרכב הנכונים והמתאימים ביותר עבורכם מכל חברה.

בחירת דגם רכב

לאחר שערכתם רשימת דגמי רכבים חדשים של היצרנויות השונות, עליכם לבצע סקר שוק ולבחור בדגם הטוב ביותר עבורכם. לצורך ביצוע סקירה זו יש לארגן את הגדרת הצרכים מהרכב, ברשימה המפרטת סדרי עדיפויות של נושאים כדוגמת בטיחות, חיסכון בדלק, שמירת ערך הרכב, ביצועי כביש, נוחות נסיעה, איבזורים ועלויות החזקה. את הרשימה יש להשוות למפרטים השונים של דגמי הרכבים הרלוונטיים, ולבחור בדגם הנכון ביותר מבחינתכם. כמו כן, כדאי לשמוע המלצות אודות היתרונות, המאפיינים והיכולות של כל רכב, שמהווים עוד נדבך לקראת הבחירה הסופית.

היכן כדאי לרכוש את הרכב החדש

לאחר שמצאתם את הדגם הנכון יש לבחור סוכנות רכב אמינה ומקצועית בה הרכב יירכש. כך לדוגמא, בעת בחינת סוכנות הרכב טויוטה חיפה מומלץ לוודא את גודלה ויציבותה, המחיר המבוקש עבור הרכב, גמישות התשלומים המוצעת, קבלת תוספות שונות לרכב, שירותי מוסך ומגוון שירותים נלווים נוספים. גם כאן, בחירת סוכנות הרכב דורשת מכם להשוות מחירים והצעות בין מספר סוכנויות מומלצות, על מנת להגיע אל ההצעה הכדאית ביותר מבחינתכם. יש לציין כי לעיתים קרובות, ובעיקר לקראת סוף השנה, סוכנויות הרכב יוצאות במבצעים עבור דגמי הרכבים שנותרו אצלן. בנוסף לכך, אם אינכם מעוניינים למכור לבד את הרכב הישן שלכם, מומלץ לחפש סוכנות רכב המציעה ללקוחותיה עסקאות טרייד אין כדאיות. לאחר בחירת סוכנות רכב יש לבחון היטב את ההסכם ולוודא כי מפורטים בו גרסת הרכב, צבעו, תוספות, רמת הגימור המבוקשת וכל פרט אחר שסוכם עימכם בעל פה. כמו כן, מומלץ להתעקש ולציין מועד מדויק של אספקת הרכב, מכיוון שלא אחת לסוכנויות הרכב יש נטייה להתנער מאחריות זו ולנסות להתפשר על טווח אספקה רחב ומעורפל. כעת, כך שנותר הוא לחכות למועד קבלת הרכב, ולוודא כי הגיע אליכם ללא פגמים ובהתאם לדרישות.
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש