כל מה שצריך לדעת לפני השכרת רכב

מסתבר שישנם רבים, הפונים לחברות להשכרת רכב בארץ, כדי לשכור רכב לתקופה ארוכה וקצרה. השכרת רכב בארץ נחשבת לפופולארית מאוד, ולא מדובר בצעד שאופייני רק לאלה הטסים לטיול בחו"ל ומחפשים רכב שאיתו יוכלו לנסוע ברחבי המדינה שאליה הם הגיעו. אם אתם מעוניינים לשכור רכב ומעולם לא עשיתם זאת בעבר הנה תשובות לכמה שאלות שתעזורנה לכם לבחור את הרכב המתאים שישרת אתכם כהלכה.

מאיזה גיל אפשר לשכור רכב?

כל חברת השכרת רכב מחליטה ובהתאם לשיקולים שונים את הגיל המותר מבחינתה לשכור את הרכבים המוצעים על ידה. השכרת רכב בארץ אפשרית מבחינת החוק מגיל 24 ומעלה, אולם ככל שמדובר בנהגים מנוסים וגם מבוגרים יותר-כך עדיף יותר מבחינתה של חברת ההשכרה. כשמדובר בנהגים צעירים, ישנם מקרים שבהם השכרת הרכב תהיה אפשרית אולם יש לקחת בחשבון שמדובר בחוזה השכרת רכב מיוחד עם תנאים מיוחדים השונים מאלה שמופיעים בחוזה הרגיל וגם בעלות יומית גבוהה יותר. בנוסף, רק הנהג שרשום בחוזה השכרת הרכב רשאי לנהוג עליו והוא נדרש להיות עם רישיון נהיגה התקף לפחות לשנתיים קדימה.

אילו רכבים כדאי לשכור?

מי שרוצה לשכור רכב לתקופה קצרה או ארוכה עשוי למצוא עצמו מבולבל בשל מגוון הרכבים המוצע כיום. שירותי השכרת רכב בארץ מעמידים לרשות השוכרים שלל של דגמי מכוניות שחלקם נחשבים לחסכוניים במיוחד. באופן כללי, מכוניות מיני ומכוניות בעלות תיבת הילוכים ידנית נחשבות לחסכוניות הרבה יותר. המכוניות המיני של היום הן מכוניות נוחות מאד וגם מרווחות בהשוואה לאלו שהוצעו לנו בעבר ולכן יכולות לספק מענה מצוין למי שמחפש מכונית להשכרה הנחשבת לחסכונית. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם צוות חברת ההשכרה ולבחון את האפשרויות הקיימות תוך התייחסות אל הצרכים וגם אל ההוצאות הנלוות. לרוב ישנה אפשרות להוסיף כיסא בטיחות לתינוק איסוף מבית הלקוח ועוד.

כיצד לאתר את חברת ההשכרה המתאימה?

ישנן כיום לא מעט חברות השכרת רכב. חלקן גדולות מאד ומוכרות ואחרות נחשבות לקטנות. רגע לפני הפנייה לאחת מהן, מומלץ לכם לבצע סקר שוק הבוחן כמה חברות שונות תוך התייחסות למידת מקצועיותן, למידת אמינותן וכמובן גם למגוון הרכבים המוצעים על ידן. כדאי לפנות לבני משפחה או לחברים קרובים שנעזרו בעבר בשירותיהן של חברות אלו ולבקש המלצות על חברה להשכרת רכב בארץ, שתוכל לספק לכם את המענה המתאים. בין אם אתם מחפשים רכב לתקופה קצרה או ארוכה, מומלץ לבחון את האפשרויות לעומק ולא למהר לקבל את ההחלטה. 
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש