מדוע כדאי להתקין מצלמה ברכב?

אנשים רבים כיום בוחרים להתקין מצלמה ברכב שלהם ממגוון רחב של סיבות. מצלמת דרך ברכב הפכה לטרנד של ממש בשל היתרונות הרבים שלה - צילום תאונות דרכים (לצרכי ביטוח), צילום תאונות חנייה, חשיפת דו"חות שהתקבלו שלא בצדק, תיעוד טיולים, התקנה מסיבות בטיחותיות ועוד. בשל הפופולאריות הרבה של מצלמות הרכב (המכונות לעיתים גם מצלמות דשבורד), התחרות בשוק זה היא גדולה מאוד, וניתן לרכוש כיום מצלמות רכב החל ממחירים זולים של כ- 150 שקלים ועד למצלמות היקרות והאיכותיות שעולות כמעט אלף שקלים. בכתבה זו נפרט על אודות הטרנד ההולך וגובר של התקנת מצלמות רכב.

 

היתרונות הרבים של מצלמות הרכב

למצלמות רכב יש יתרונות רבים מאוד. הן יושבות בדרך כלל על השמשה הקדמית או על לוח המחוונים (הדשבורד) ומצלמות את כל הנסיעה. כך נוצר סרטון של הנסיעה ויש לכך יתרונות רבים. היתרון הראשי הוא כמובן שהמצלמה מצלמת את כל מה שקורה בדרך, וניתן להשתמש בסרטון בעת הצורך. לא חייבים להעלות בכל יום את מה שצולם למחשב, אלא רק כאשר מתרחשת תאונה, גניבה או כל אירוע אחר הדורש מעבר על החומר שצולם. היתרון הגדול ביותר של מצלמות רכב הוא כאשר מתרחשת תאונת דרכים או תאונת חנייה. בדרך כלל, כאשר מתרחשת תאונת דרכים כל צד מנסה להאשים את הצד השני ולהוכיח שהצד השני הוא האשם. כאשר יש מצלמת רכב שצילמה את התאונה מזווית מסויימת, הוויכוח הופך לפשוט יותר. על מנת להוכיח את צדקתכם, תוכלו להשתמש בשעת הצורך בחומר המצולם.

 

מצלמה איכותית, המצלמת ברזולוציה גבוהה ובזוויות הנכונות, תקלוט את מספר לוחית הרישוי של הנהג השני המעורב בתאונה ואת כל האירוע. כך גם במקרה של תאונות חנייה. אם רכב זר פגע ברכב שלכם ולא השאיר פרטים, המצלמה יכולה לקלוט זאת. את המצלמות הללו ניתן להפעיל גם כאשר אתם לא נמצאים ברכב, וכך יש לכם ממש "מצלמת ריגול" ברכב שיכולה לחסוך לכם כסף רב. כמובן שגם לצרכי ביטוח המצלמה הזו יכולה לסייע. במקרה של תאונה מכל סוג שהוא, ניתן להגיש את מה שצולם לחברת הביטוח, ובמידה והאשמה היא לא שלכם תקבלו בקלות רבה יותר את מה שמגיע לכם! זהו יתרון גדול ששווה כסף רב. המצלמה יכול לסייע גם במקרה של "הונאות דריסה". אם מישהו מאשים אתכם כי דרסתם אותו וזה לא נכון, המצלמה תסייע לכם להוכיח את חפותכם. וכמובן - במקרה של טיולים משפחתיים, המצלמה תצלם את הדרך המהנה וכך יכולה להיות למשפחה מזכרת נהדרת מהשהייה ברכב בזמן הטיול. מצלמת רכב גם יכולה "לתפוס" אירועים יוצאי דופן כגון הפגנות סוערות ברחוב, אירועים ביטחוניים, או סתם משהו מצחיק שקרה. אין זה פלא כי יש כיום ביוטיוב אינספור סרטונים שצולמו במצלמת רכב.

 

בחירת מצלמה לרכב

כל מי שרוצה לרכוש מצלמת רכב, מאחת מהסיבות שצויינו להלן, צריך להחליט איזו מצלמה מתאימה לו ביותר ובאיזה תקציב. ככל שהתקציב גבוה יותר ניתן לרכוש מצלמה איכותית יותר. יש לשים לב לקריטריונים כגון איכות הצילום (כמה מגה פיקסל יש למצלמה ועדיף כמה שיותר), זוויות צילום אפשריות, מהו הגודל של הסרטון המצולם, כמה מידע אפשר לאחסן על המצלמה לפני שמעבירים למחשב, האם ניתן להתקין אותה בקלות, שיטות ההתקנה האפשריות, אורך חיי הסוללה ועוד. ישנה אפשרות גם לבחור מצלמה לרכב עם חיבור למצת, למשל כזו, כאשר בדרך כלל ההתקנה של המצלמות על גבי השמשה או הדשבורד היא פשוטה למדי (לרוב באמצעות כמה זרועות), אך חשוב לברר לעומק נושא זה. גם הוויזואליות של המצלמה היא חשובה לרבים ויש לקחת זאת בחשבון. כל הפרמטרים הללו מביאים אותנו אל המחיר של המצלמה, שיכול לנוע בין 150 שקלים לבין כ- 900 שקלים. את המצלמה יש לבחור בהתאם לצרכים שלכם (לשם מה דרושה לכם המצלמה) וכמובן גם בהתאם לתקציב שלכם.

 

אז אם רוצים להיות בטוחים שכל מה שקורה ברכב שלכם אכן מצולם, מכל סיבה שהיא (ובעיקר על מנת להשתמש בחומר במקרה של תאונות ולצרכי ביטוח), צאו לדרך ונסו לאתר את מצלמת הדרך המתאימה לכם ביותר. זהו מוצר זול יחסית שבהחלט שווה את ההשקעה בו!
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש