איך אפשר להוזיל את מחיר ביטוח הרכב?

ביטוח רכב הוא אחת ההוצאות הגדולות הכרוכות באחזקת רכב, אבל ניתן להוזיל אותה בעוד כמה מאות שקלים בשנה. התחרות הרבה בין חברות הביטוח השונות נותנת אפשרות לצרכנים להשוות בין מחירי הפוליסות השונות ולהרכיב לעצמם ביטוח רכב המותאם לצורכיהם, ובדרך זו לחסוך הוצאות מיותרות. הנה מספר טיפים שיאפשרו לכם לחסוך בהוצאת הביטוח.

סוג הביטוח – חובה, צד ג' או מקיף

המשתנה העיקרי שמשפיע על מחיר ביטוח הרכב הוא סוג הביטוח. ביטוח חובה הוא הזול ביותר, מכיוון שהוא מכסה אך ורק נזקי גוף. ביטוח צד ג' מכסה גם נזק שנגרם לרכב או רכוש של צד שלישי (למשל במקרה של תאונה או פגיעה בגדר או בתוואי הדרך), וביטוח מקיף מכסה בנוסף לשני אלה גם נזקים שנגרמו לרכב המבוטח.

ביטוח מקיף הוא הפופולארי ביותר ולרוב המשתלם ביותר, מכיוון שבמקרה של תאונה, פריצה או גניבה של הרכב, הוא היחיד שמבטיח פיצוי על הנזקים, שעלולים להגיע עד עשרות אלפי שקלים. עם זאת, במקרים מסוימים משתלם יותר להוזיל את ההוצאה החודשית על ביטוח ולהסתפק בביטוח צד ג', למשל כאשר הרכב המבוטח מאוד ישן ושוויו נמוך.

השוואה בין הפוליסות של חברות הביטוח

מחיר ביטוח הרכב מבוסס על מספר רב של מדדים, כמו גיל הנהג, הוותק שלו, היסטוריית התאונות שלו, סוג הרכב ועוד. בנוסף, חלק מהחברות מוסיפות פרטים נוספים שעשויים להשפיע אף הם על מחיר הפוליסה, למשל צבע הרכב (מכיוון שיש צבעים שנחשבים יותר "גניבים" מאחרים) ואפילו הקומה שבה מתגורר בעל הרכב.

אופן חישוב פוליסות הביטוח משתנה בין החברות השונות: כל חברת ביטוח מסתמכת על מסד הנתונים שלה כשהיא באה לקבוע את עלות הפוליסה וכל אחת מהן נותנת משקל שונה למדדים שונים, על פי שיקול דעתה. לכן, המחירים עשויים להשתנות בין החברות השונות ומומלץ לבדוק כמה חברות לפני קבלת ההחלטה, ולא להניח שכולן מעניקות את אותו ביטוח.

תוספות והטבות בביטוח המקיף

גם אם רכשתם ביטוח מקיף, כמו רוב האנשים, עדיין תוכלו להוריד את המחיר אם תורידו ממנו תוספות שאינכם זקוקים להן. למשל, אם רק נהג אחד או שניים משתמשים ברכב, ניתן להגדיר את הביטוח כך שיכסה רק אותם, וכך להוזיל עלויות. לעומת זאת, אם נהג צעיר משתמש ברכב, הדבר עלול לייקר מאוד את הפוליסה, ולכן אם יש למשל מספר רכבים בבית, מומלץ לבטח רק אחד מהם בביטוח נהג צעיר. בנוסף, במידת הצורך ואם הנהג הצעיר לא משתמש ברכב באופן קבוע, ניתן לבטח ביטוח נהג צעיר רק לתקופת זמן מוגבלת של 4 ימים.

קבלת הצעת מחיר באינטרנט

היום קל מאוד להשוות בין מחירי ביטוח רכב באמצעות שיטוט קצר באינטרנט. לכן, חשוב לא להתעצל ולהשוות. מחקר שוק קצר יכול לחסוך לכם הרבה הוצאות בהמשך.

מחירי ביטוח החובה מתפרסמים על ידי משרד האוצר, וניתן לבדוק אותם בקלות באתר המשרד או באחד ממחשבוני ביטוח החובה הקיימים ברשת. לרוב ההבדלים בין חברות הביטוח אינם משמעותיים, אבל בכל זאת כדאי להתחיל את הבדיקה שם מכיוון שההשוואה מאוד קלה ופשוטה. בנוסף, חשוב לזכור שקיימת אפשרות לעשות ביטוח חובה בחברה אחת ואילו את הביטוח המקיף או צד ג' בחברה אחרת, ולכן אם מצאתם ביטוח חובה זול בחברה מסוימת, אבל הביטוח המקיף שהיא מציעה יקר יותר, אינכם מחויבים לעשות אצלה גם את הביטוח המקיף.

הצעות מחיר לביטוח רכב (מקיף וצד ג') ניתן למצוא במרבית האתרים של חברות הביטוח הגדולות. חלק מהן אף מאפשרות לרכוש את הביטוח באמצעות האינטרנט ובכך לחסוך עוד קצת ממחיר הפוליסה.
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש