הרכב הראשון שלך? כל מה שצריך לדעת על ביטוח לנהג חדש

קיבלתם רישיון? מזל טוב! זהו בדיוק הזמן לחפש ביטוח רכב לנהג חדש!

מיהו נהג חדש?

אז קודם כל, נהג חדש הוא, בעצם, אתם, והתואר הנחמד הזה עומד ללוות אתכם לאורך שנתיים מרגע קבלת הרישיון. מה זה אומר בפועל? כנהגים חדשים, חלות עליכם הגבלות יתר, שאינן חלות על נהגים וותיקים. בין היתר, במידה ותיתפסו באי ציות לרמזור, בהפרה של זכות קדימה או בגרימת תאונה, יוטלו עליכם סנקציות חמורות. כמו כן, כל עוד תהיו תחת הקטגוריה של "נהג חדש" לא תוכלו להסיע יותר משני נוסעים ברכב. ובעיקר- גם אם התארים "נהג צעיר" ו"נהג חדש" נראים לכם זהים, שימו לב: נהג צעיר הוא נהג שלא מלאו לו 24 שנים. נהג חדש הוא נהג שחדש על הכביש ושטרם עברו שנתיים מאז קיבל את רישיונו.

במה שונה ביטוח נהג חדש מביטוח רכב רגיל ומדוע?

ביטוח חובה לרכב שמאחורי ההגה שלו נהג חדש, שונה מביטוח חובה לרכב של נהג וותיק. מתוך נקודת הנחה שרכב שנהוג בידי נהג חדש נתון בסיכון גדול יותר לתאונות שהן תוצאה של חוסר מיומנות בתפקוד על הכביש, חברות הביטוח השונות דורשות תעריפים גבוהים יותר לביטוח רכב לנהג חדש. מעבר לכך, סוג הרכב של הנהג החדש משפיע, אף הוא, על גובה פוליסת הביטוח, כאשר ביטוח רכב לנהג חדש שפרגן לעצמו רכב יוקרה, יהיה יקר, במידה כזו או אחרת, מביטוח הרכב של נהג שהסתפק ברכב פשוט יותר. כמו כן, אם אינכם מרבים לנסוע, תוכלו לחפש ביטוח חובה לרכב המיועד באופן ספציפי לנהגים חדשים שתדירות הנסיעה שלהם נמוכה יחסית, כמו נהגים שעולים על הכביש רק בסופי שבוע, או ביטוח המותאם באופן ספציפי לשעות הנהיגה הצפויות של הנהג החדש. פוליסת ביטוח זו עשויה להיות זולה באופן משמעותי בהשוואה לאופציות הסטנדרטיות ותאפשר לכם לחסוך בעלויות ביטוח הרכב שלכם, ובגדול.

כיצד תשיגו ביטוח רכב משתלם לנהג חדש?

כמו בכל רכישה אחרת, גם רכישה מוצלחת של פוליסת ביטוח לנהג חדש היא פונקציה של סקר שוק איכותי. אז אל תתעצלו, בקשו מספר הצעות ביטוח חובה לרכב מהחברות המובילות בשוק, התעמקו בהן, אל תדלגו על האותיות הקטנות ועל הכוכביות, ובדקו באופן יסודי את היקף הכיסוי הביטוחי שתספק לכם הפוליסה. התחרות העזה השולטת בשוק ביטוחי הרכב מהווה קרקע פורייה להצעות ביטוח מפתות, ובדרך כלל, אם תנסו לעמוד על המקח ולדרוש הצעת מחיר משתלמת יותר, ברובם המוחלט של המקרים נציגי הביטוח ישמחו לבוא לקראתכם עם הצעת ביטוח משופרת. אבל, נהגים חדשים, שימו לב! לעולם אל תתפתו להצעות ביטוח קורצות במיוחד שהתעריף האטרקטיבי שלהן מסתיר תחתיו כיסוי ביטוחי שאיננו מספק. בשביל הביטחון שלכם!
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש