ביטוח לרכב היברידי- "ירוק"

ככל שהשנים עוברות, גם בישראל נכנסת המודעות לשמירה על הסביבה, וצריכה ושימוש במוצרים ירוקים שמפחיתים זיהום ומבזבזים משאבים אקולוגיים חשובים. בין המוצרים הללו, אפשר למנות גם את הרכב ההיברידי. ניתן לומר, כי זוהי החלופה נכון לימים אלו, הכי ירוקה שקיימת כיום לרכב המונע בבנזין.

הרכבים ההיברידיים הם למעשה רכבים עם מנוע מעורב. בחלקו מדובר במנוע בנזין רגיל לכל דבר, אך בחלקו השני מותקנת סוללה חשמלית אשר נכנסת לפעולה בעת עמידה בפקק, או בעת נסיעה איטית יחסית, לרוב בתוך העיר. כתוצאה המכוניות הללו פולטות מידה מופחתת של מזהמים וצורכות פחות דלק. בשנת 2009 נכנסה התקנה הצרכנית לפיה רוכשי רכבים ירוקים זכאים להטבות והנחות ביניהם גם בביטוח. מאז, נכנסה ממשלה חדשה והוחלט לבטל את ההטבה הזו, אך לא אצל חברות הביטוח.

חברות הביטוח עדיין נותנות הנחות לרכב ירוק

למרות החלטות הממשלה שלא לתת הנחות והטבות ע"י היבואנים לרוכשי רכבים "ירוקים", חלק מחברות הביטוח בכל זאת מצדדות במתן הטבות או הנחות לבעלי רכבים כאלו. ולראיה, בעלי רכבים שכאלו זוכים בהנחה משמעותית בסכום ביטוח הרכב  שהם נדרשים לשלם על רכבם הידידותי בהשוואה לבעלי רכבים על בנזין.

למה חברות הביטוח מעודדות את החזקת הרכבים הללו?

מבחינת חברות הביטוח, אין סיבה חד משמעית בגינה מעודדים החזקת רכבים כאלו. בחלק מן המקרים זוהי אג'נדה של החברה לצדד בשמירה על איכות הסביבה. חברות אחרות יטענו כי מדובר ברכבים בטוחים הרבה יותר ולכן יש להן אינטרס לעודד קניית רכבים כאלו ומתן ביטוח זול משמעותית עליהם. כמובן, כשאמרנו ביטוח זול יותר, הכוונה היא לביטוח המקיף וביטוח צד ג', לא לביטוח החובה, ממנו כאמור הוסרה ההטבה לבעלי רכבים אלו, לפני כשנה.

השתתפות עצמית גבוהה יותר

עד פה, הכל נשמע אידאלי. מעודדים מוצרים ירוקים, נותנים הטבות בחברות הביטוח. אז איפה העוקץ? ובכן, למרות ההטבות בביטוח, מכיוון שמדובר במכוניות שיש להן חלקי חילוף יחסית יקרים, בעיקר שזה נוגע לחלק החשמלי של המנוע, תדרשו לשלם במסגרת הפוליסה השתתפות עצמית גבוהה יותר כאשר תזדקקו לתיקון ברכב בשל נזק שנגרם לו. יחד עם זאת, לאור העובדה שעדיין מדובר בביטוח שהוא זול משמעותית לעומת זה שחל על מכוניות הבנזין, זוהי עדיין השקעה מומלצת מבחינת מוצר צריכה. 
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש