השוואת מחירי ביטוח חובה – החובה עליכם!

בזמנים הלוחצים של היום, אין מנוס מלבצע השוואת מחירים קפדנית באשר לכל מוצר צריכה שהוא, קל וחומר לגבי עולם ביטוח הרכב. >ביטוח חובה כשמו כך הוא – חובה. ולמרות זאת, עדיין ישנם פערים גדולים בין חברות ביטוח שונות באשר לסכום הסופי של הפרמיה, דבר אשר אומר דרשני ומחייב בדיקה והשוואה.

 

מהו ביטוח חובה ומדוע חייבים לשלם אותו?

כל מדינות העולם המערבי ללא יוצא מן הכלל קבעו ששום רכב לא יהיה על הכביש ללא ביטוח חובה וטוב שכך. ביטוח החובה הינו ביטוח אשר נועד לכסות נזקים שונים של פגיעות גוף כאשר הם התרחשו במסגרת מה שמוגדר כ- "תאונת דרכים" בין אם לנהגי הרכב, לנוסעים ו/או לעוברים ושבים (הולכי רגל, רוכבי אופניים וכו'). ביטוח חובה מוגדר בגדר חובה שכן כל פגיעת גוף, מהקטנה ועד החמורה ביותר (כגון מוות) תמיד תסתכם בפיצויים אדירים אשר משקפים את עלות ההוצאות הרפואיות, אובדן ימי העבודה, עוגמות הנפש ואובדן ההכנסה.

 

ביטוח חובה – כיצד נקבעת העלות?

כאמור, כולנו חייבים לרכוש לרכבינו פוליסת ביטוח חובה מתאימה ופעמים רבות אנו עושים זאת בחופזה תוך כדי שאנו סבורים כי מאחר ומדובר בחובה, הרי לא יהיה הבדל במחירים בין החברות וסוכני הביטוח. מדובר בטעות גדולה שכן המדינה מפקחת על מחיר המינימום לסוג ביטוח זה ולא על המקסימום, כך שעליכם חלה החובה לרכוש לעצמכם את הביטוח הזול ביותר ולערוך השוואת מחירים מקיפה. גובה עלות ביטוח החובה נקבע ע"פ המרכיבים הבאים:

  • היסטוריית תאונות והרשעות– אדם שלא הפעיל את ביטוח הרכב שלו או הורשע בעבירות תנועה חמורות ב- 3 שנים האחרונות, ייהנה מהטבה משמעותית במחיר ביטוח החובה.
  • מיגון בטיחותי– בעל רכב עם יותר כריות אוויר ומערכות משוכללות אחרות למניעת תאונות ישלם פחות דמי ביטוח חובה.
  • וותק נהיגה וגיל הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב  – ע"פ הסטטיסטיקה, נהג וותיק יותר מבצע פחות תאונות דרכים ומכאן המחיר של פוליסת ביטוח חובה זול יותר עבורו. "נהג חדש" ו- "נהג צעיר" מייקרים את הפוליסה עקב העובדה שהסיכוי שלהם להיות מעורבים בתאונות עולה.
  • מספר נהגים– ביטוח חובה ל- "כל נהג" יקר יותר מביטוח של נהגים ספציפיים על פי שם. אם מדובר באישה בלבד, אזי לנשים מוצעות הצעות זולות יותר ברכישת ביטוח החובה שכן נשים מעורבות בפחות תאונות דרכים עם נפגעים.
  • סוג הרכב– באופן פרדוקסלי, ככל שנפח המנוע של הרכב גדול יותר, כך פעמים רבות הוא יחויב בביטוח חובה זול יותר. זאת עקב העובדה כי רכב גדול ונפחי יותר מגן על נוסעיו מפני פגיעה טוב יותר.

 

וכאמור, גם בתוך קטגוריה קבוצתית אחידה, קיימת סטייה במחירים ומכאן חשיבות ההשוואה. לכן, בעת רכישת ביטוח חובה דאגו לשאול האם כל הפרמטרים המזכים בהנחות המוזכרים לעיל אכן נלקחו בחשבון, התמקחו על המחיר ותמיד, אבל תמיד, השוו מחירים.
כל הזכויות שמורות © פגוש, 2008
פורטל ביטוח רכב פגוש